MARKO POGAČNIK


V krajině, ve které hospodaříme, naleznete díla jednoho z nejznámějších světových geomantů současnosti Marka Pogačnika. Kameny obsahují tzv. kosmogramy, pomocí kterých předáváme informace přírodě. 

Geopunkturní instalace věnovaná rostlinám
a elementárním bytostem přírody

Život na Zemi se vyvíjí ve dvou hlavních liniích. Jednu představují rostliny, zvířata, kameny, krajiny, lidské kultury atd. Druhý život Země se odehrává na neviditelných úrovních, zvaných "archetypální" či "kauzální". Tyto bytosti a síly jsou odpovědné za harmonický vývoj všech úrovní Zemského Univerza. Tradiční kultury je znají jako elementární bytosti, holografické jednotky vědomí Gaie, které působí skrze pět elementů (Vodu, Oheň, Zemi, Vzduch a Éter). Jsou to archetypální vzory (matrix) všech možných aspektů stvoření Gaie, hledající, jak se manifestovat ve vtěleném světě. Díky geopunkturní instalaci v Horní Bělé dostávají slovo obě linie života. Viditelný svět rostlin i "neviditelné" elementární bytosti.

Geopunkturní instalace v Horní Bělé je věnovaná rostlinnému světu, který souvisí s viditelnými i neviditelnými dimenzemi.

Kompozice této geopunkturní instalace má dvě strany. Na pravé straně jsou kosmogramy související s různými druhy rostlin. Kosmogramy vyjadřují jejich archetypální vzorce.

Levá strana je věnována takzvaným elementárním bytostem, které žijí mimo viditelnou manifestaci života. Vlastně jsou holografickými částmi vědomí Země. Tradiční mytologie je zná jako bytosti čtyř živlů, jako jsou trpaslíci, víly, sylfy atd. Jsou základnou, na níž se projevuje pozemské tvoření, ať už v podobě přírody nebo lidské kultury.

Uprostřed mezi oběma stranami je horizontálně umístěn velký kámen se třemi kosmogramy, které vytvořil a tesal Jan Tajboš. Vyjadřují tvůrčí principy pracující za viditelným světem, kterého se můžeme dotýkat.

Vytvořte si webové stránky zdarma!