Vážení přátelé, dovolujeme si Vás přizvat k ročnímu projektu

OBNOVIT CYKLUS ROČNÍCH DOB,

Náš cyklický workshop se bude konat v přelomových okamžicích roku, počínaje letním slunovratem v sobotu 20. června 2020, reprezentujícím zároveň svatojánský svátek, a konče odpovídajícím dnem v roce 2021. Tento cyklický workshop bude workshopem telepatickým. Ti, kdo se ho budou chtít účastnit, dostanou Markem vypracovaný program s uvedením přesných časů, kdy se bude pracovat na určitém vnímání či cvičení a s navrhovaným postupem pro meditaci.

který proběhne ve formě pěti telepatických seminářů 2020-2021. Provázet nás bude opět Marko Pogačnik.

Záměrem tohoto díla je podpořit Gáiu, stvořitelku Zemi a její elementární světy při jejich snaze o obnovu a zachování cyklů života na Zemi. Žijeme v lineární kultuře, která se svou cestou ubírá den po dni, měsíc po měsíci. Přehlížíme přitom, že život se řídí principem cyklů. Bude-li zničen roční cyklus a cykly vnitřního vývoje v člověku, život nebude možný.

Program bude rozeslán mailem nejpozději tři dny před seminářem. Seminář začne vždy v sobotu v 9.00 a bude trvat cca 2 hodiny. Každý účastník si podle svého zvolí místo, odkud bude spolupracovat. Každý také může svobodně přizvat své blízké a známé,kteří mají zájem se účastnit.

Máte-li zájem zapojit se do společné práce, napište mail Ivetě Šugárkové (iveta.sugarkova@gmail.com). Je možné se přihlásit nejpozději do 24. července 2020.

Předpokládané termíny v roce 2020 jsou soboty 20.06., 25.7., 19.09. a 19.12.

MARKO POGAČNIK


V krajině, ve které hospodaříme, naleznete díla jednoho z nejznámějších světových geomantů současnosti Marka Pogačnika. Kameny obsahují tzv. kosmogramy, pomocí kterých předáváme informace přírodě. 

Geopunkturní instalace věnovaná rostlinám
a elementárním bytostem přírody

Život na Zemi se vyvíjí ve dvou hlavních liniích. Jednu představují rostliny, zvířata, kameny, krajiny, lidské kultury atd. Druhý život Země se odehrává na neviditelných úrovních, zvaných "archetypální" či "kauzální". Tyto bytosti a síly jsou odpovědné za harmonický vývoj všech úrovní Zemského Univerza. Tradiční kultury je znají jako elementární bytosti, holografické jednotky vědomí Gaie, které působí skrze pět elementů (Vodu, Oheň, Zemi, Vzduch a Éter). Jsou to archetypální vzory (matrix) všech možných aspektů stvoření Gaie, hledající, jak se manifestovat ve vtěleném světě. Díky geopunkturnímu kruhu v Horní Bělé dostávají slovo obě linie života. Viditelný svět rostlin i "neviditelné" elementární bytosti.

Geopunkturní instalace v Horní Bělé je věnovaná rostlinnému světu, který souvisí s viditelnými i neviditelnými dimenzemi.

Kompozice této geopunkturní instalace má dvě strany. Na pravé straně jsou kosmogramy související s různými druhy rostlin. Kosmogramy vyjadrřují jejich archetypální vzorce.

Levá strana je věnována tak zvaným elementárním bytostem, které žijí mimo viditelnou manifestaci života. Vlastně jsou holografickými částmi vědomí Země. Tradiční mytologie je zná jako bytosti čtyř živlů, jako jsou trpaslíci, víly, sylfy atd. Jsou základnou, na níž se projevuje pozemské tvoření, ať už v podobě přírody nebo lidské kultury.

Uprostřed mezi oběma stranami je horizontálně umístěn velký kámen se třemi kosmogramy,

které vytvořil a tesal Jan Tajboš. Vyjadřují tvůrčí principy pracující za viditelným světem, kterého se můžeme dotýkat.